جشنواره فیلم و مدیریت اصغر فرهادی

جشنواره فیلم آسیا و اقیانوسیه ۲۰۱۴ در بریزبن استرالیا برگزار می‌گردد

امسال جشنواره فیلم آسیا و اقیانوسیه با هماهنگی و برنامه ریزی بهتری به معرفی فیلم های قاره‌های آسیا و اقیانوسیه میپردازد. حضور فعالِ اصغر فرهادی به عنوان رئیس هیت داوران برای ما ایرانیان مقیم کویینزلند فرصتی بود تا با او دیداری تازه کنیم.

در چند سال گذشته - از سال 2008 میلادی - که بعنوان مترجم در آکادمی سینمای آسیای پاسیفیک کار کرده ام، افتخار آشنایی و همکاری با سینماگران ایرانی از جمله  جعفر پناهی،اصغر فرهادی، رضا ناجی، مهدی منیری، شایسته ایرانی، لیلا زارع، فرامرز اصلانی، نگار جواهریان، بانو رخشان بنی اعتماد  و تعدادی دیگر  چون پیمان معادی را داشته ام.

از اینکه سینماگران ایرانی را با همه محدودیت ها موفق می بینم بسیار خشنودم و قویا معتقدم که تنگنا هنرمند را خلاق می کند. مثلا فکر کنید: گلهای یاس ایران با خشکسالی دست و پنجه نرم می کنند اما عطرهای قوی تر و ماندگار تری دارند! 

سینمای ایران در مراسم نهایی آکادمی آسیای پاسیفیک جوایز متعددی را از جمله: جایزه ویژه هیت داوران برای فیلم قصه ها رخشان بنی اعتماد، جایزه نقدی نت پک برای رضا درمیشیان و فیلمش " من عصبانی نیستم، جایزه بهترین فیلمنامه برای فیلم "ملبورن" و لوح تقدیر هنرپیشه زن به مریلا زارعی داده شد"،